Boys Varsity Track, Girls Varsity Track · Results Area 7 5/9/14


Complete Results

GIRLS 100 METER HURDLES FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Hannah Reese 11 Ashland Blazer 17.16 3
2 Lydia Onan 10 Ashland Blazer 17.57 3
3 Breanna Bowling 11 Montgomery County 17.80 3
4 Samantha Sowell 10 Nicholas County 17.81 3
5 Mackenzie Purvis 12 Fleming County 18.27 3
6 Jordan Frodge 11 Mason County 18.38 3
7 Daria Franklin 10 Russell 18.90 3
8 Olivia Martin 9 Russell 19.28 3
9 Hannah Deaton 12 Bracken County 19.31 2
10 Gwenn Conley 12 Bath County 19.73 2
11 Heather Patton 12 Boyd County 19.99 2
12 Kayla Rice 10 Boyd County 20.08 2
13 Emily Barber 7 East Carter 20.54 2
14 Natalie Bell 9 Bracken County 20.66 1
15 Brooke Duncan 10 West Carter 20.98 1
16 Joanna Ott 8 Bath County 21.33 1
17 Jalynn Dallaire 8 East Carter 21.56 1
18 Becca Walker 8 West Carter 21.76 1
19 Rinda Oliver 9 Elliott County High School 22.55 1
GIRLS 100 METER DASH FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Kaylee Robinson 12 Ashland Blazer 12.94 4
2 Rachael Barber 11 Ashland Blazer 13.00 4
3 Hathlyn Chapman 10 Rowan County 13.41 4
4 Daniell Spencer 12 Boyd County 13.62 4
5 Presley Kiser 9 West Carter 13.65 4
6 Tea King 9 Mason County 13.66 4
7 Amber Cole 12 Morgan County 13.79 4
8 Madison Beam 12 West Carter 13.95 4
9 Iyanna Johns 9 Mason County 14.10 3
10 Catie Rose 11 Bracken County 14.14 3
11 Alondra Jackson 10 Fleming County 14.15 3
12 Ashton Dupuy 11 Greenup County 14.35 3
13 Gracie Kurtz 12 Bracken County 14.41 3
14 Tierra Wolfe 10 Ashland Blazer 14.51 1
15 Tiffany Blind 9 Elliott County High School 14.55 3
16 Halee Nimblett 10 Russell 14.98 2
17 Lanea Hayden 11 Montgomery County 15.19 2
18 Makenzie Mullins 8 Rowan County 15.35 3
19 Brianna Rucker 11 Montgomery County 15.42 2
20 Kaylie Andre 11 Russell 15.46 2
21 Ashley Music 8 Raceland 15.49 3
22 Sierra Maynard 9 Raceland 15.63 2
23 Erin Barker 8 Bath County 15.68 2
24 Monica Fawbush 9 Russell 16.17 1
25 Mackenzie Cole 10 Russell 16.24 1
26 Grace Adkins 10 Elliott County High School 16.69 1
27 Alonna Cales 8 East Carter 17.01 1
GIRLS 1,600 METER RUN FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Kailee Perry 9 Morgan County 5:37.67 1
2 Courtney Gibson 12 Boyd County 5:44.96 1
3 Mary Alice Thornburg 9 Ashland Blazer 5:47.80 1
4 Shelby Watkins 11 Nicholas County 5:49.91 1
5 Kaitlyn Adkins 8 Greenup County 5:54.93 1
6 Elizabeth Middleton 6 West Carter 6:01.80 1
7 Jewelee Holbrook 9 Montgomery County 6:06.84 1
8 Hayden Faris 7 Mason County 6:09.71 1
9 Olivia Leet 11 Fleming County 6:14.03 1
10 Sheraden Dales 8 Fleming County 6:19.81 1
11 Kelsey Cyrus 10 Rowan County 6:22.46 1
12 Krysta Perry 7 Morgan County 6:26.57 1
13 Hannah Bussell 11 Bath County 6:42.77 1
14 Josetta Isaacs 11 East Carter 7:01.67 1
15 Colleen Stewart 10 Mason County 7:02.47 1
16 Madison Dewees 7 Elliott County High School 7:13.19 1
17 Hannah Shoupe 9 Montgomery County 7:27.77 1
18 Madison Cantrell 12 Bracken County 7:36.95 1
19 Mackenzie Hale 9 Elliott County High School 7:48.24 1
20 Jaycie Bussell 7 Bath County 8:33.63 1
GIRLS 200 METER DASH FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Kaylee Robinson 12 Ashland Blazer 26.72 5
2 Rachael Barber 11 Ashland Blazer 27.62 5
3 Madison Beam 12 West Carter 28.60 5
4 J’iona Smith 9 Mason County 29.19 4
5 Katelyn Quillen 9 Raceland 29.25 5
6 Emilee Boggs 11 East Carter 29.30 5
7 Tea King 9 Mason County 29.39 4
8 Baille Riffe 9 Raceland 29.43 5
9 Amber Cole 12 Morgan County 29.44 4
10 Shelby Ballard 10 Greenup County 29.53 5
11 Mara Walker 10 Menifee County 29.65 1
12 Alondra Jackson 10 Fleming County 30.25 4
13 Rudy Sewell 12 Greenup County 30.39 5
14 Jayce Frederick 12 Morgan County 30.75 3
15 Emily Grubb 11 Boyd County 31.28 3
16 Samantha Sowell 10 Nicholas County 31.51 3
17 Megan Burch 9 Russell 31.93 3
18 Brianna Rucker 11 Montgomery County 31.98 2
19 Kaity Bender 10 East Carter 32.03 4
20 Lanea Hayden 11 Montgomery County 32.11 2
21 Danielle Willis 7 Mason County 32.18 3
22 Michaela Kiser 9 West Carter 32.51 3
23 Spencer White 8 Rowan County 32.67 4
24 Kylee Strange 11 Bath County 32.93 3
25 Monica Fawbush 9 Russell 33.63 2
26 Makayla Blackburn 8 Bath County 33.67 3
27 Audrionna Leon 8 Rowan County 33.77 1
28 Amber Moore 9 Elliott County High School 33.81 2
29 Haley Dennis 9 Elliott County High School 34.73 2
30 Mackenzie Cole 10 Russell 34.92 1
31 Kirstyn Strange 8 Bath County 39.92 1
GIRLS 300 METER HURDLES FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Hannah Reese 11 Ashland Blazer 47.31 3
2 Lydia Onan 10 Ashland Blazer 50.95 3
3 Samantha Sowell 10 Nicholas County 53.71 3
4 Breanna Bowling 11 Montgomery County 55.12 3
5 Abigail Dawson 9 Mason County 55.93 2
6 Emily Barber 7 East Carter 56.86 2
7 Olivia Martin 9 Russell 57.07 3
8 Katelyn Quillen 9 Raceland 57.36 3
9 Savanna Cassity 9 Russell 58.61 2
10 Angela Marcum 9 Rowan County 59.16 3
11 Becca Walker 8 West Carter 1:00.29 1
12 Caroline Whitt 8 Bath County 1:00.42 2
13 Haley Boggs 11 Raceland 1:00.78 2
14 Kayla Rice 10 Boyd County 1:02.45 2
15 Rinda Oliver 9 Elliott County High School 1:04.20 1
16 Haley Dennis 9 Elliott County High School 1:05.59 1
17 Cristina Oney 8 Bath County 1:18.56 1
GIRLS 3,200 METER RUN FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Kailee Perry 9 Morgan County 12:30.32 1
2 Shelby Watkins 11 Nicholas County 12:38.85 1
3 Elizabeth Middleton 6 West Carter 12:55.98 1
4 Carrie Staviski 10 Bath County 13:16.87 1
5 Kaitlyn Adkins 8 Greenup County 13:18.61 1
6 Mary Alice Thornburg 9 Ashland Blazer 13:21.71 1
7 Hayden Faris 7 Mason County 13:33.13 1
8 Courtney Gibson 12 Boyd County 13:36.66 1
9 Kelsey Cyrus 10 Rowan County 13:45.40 1
10 Heather Ebert 9 Bracken County 13:45.98 1
11 Isabella Copher 8 Bath County 13:57.52 1
12 Chyann Sargent 9 Montgomery County 13:58.70 1
13 Jenna Wireman 9 Greenup County 14:36.18 1
14 Holly Ebert 9 Bracken County 14:55.19 1
15 Sydney Dehart 11 Elliott County High School 17:25.85 1
16 Michaela Manning 6 Wolfe County 17:51.65 1
17 Makayla Dewees 9 Elliott County High School 18:33.93 1
GIRLS 400 METER DASH FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Kaylee Robinson 12 Ashland Blazer 1:00.25 3
2 Rachael Barber 11 Ashland Blazer 1:03.18 3
3 Kaylee Lewis 8 East Carter 1:05.59 3
4 Baille Riffe 9 Raceland 1:06.28 3
5 Isabella Joseph 9 Raceland 1:08.02 3
6 Abby Henderson 9 Bath County 1:09.83 3
7 Riley Peyton 9 Rowan County 1:11.12 2
8 Megan Burch 9 Russell 1:11.42 2
9 Jayce Frederick 12 Morgan County 1:12.37 2
10 Faith Bolin 8 Morgan County 1:12.69 3
11 Lacey Johnson 11 Montgomery County 1:12.81 1
12 Brooke Duncan 10 West Carter 1:12.99 2
13 Michaela Kiser 9 West Carter 1:13.03 2
14 Jewelia Van Keuren 7 Rose Hill Christian School 1:13.13 2
15 Jasmin Parker 9 Boyd County 1:13.24 2
16 Danielle Willis 7 Mason County 1:13.43 1
17 Carmen Cline 10 Montgomery County 1:15.93 3
18 Abby Keeton 9 Russell 1:17.01 1
19 Cj Long 10 Rowan County 1:20.22 1
20 Haley Dennis 9 Elliott County High School 1:20.45 1
21 Kylee Strange 11 Bath County 1:21.64 1
22 Desirae Jewell 12 Bath County 1:24.94 1
GIRLS 4X100 METER RELAY FINALS
PLACE TEAM RESULT H#
1 Mason County 53.77 2
2 Ashland Blazer 53.89 2
3 West Carter 53.93 2
4 Greenup County 55.86 2
5 Bracken County 55.88 1
6 East Carter 56.47 2
7 Rowan County 57.25 2
8 Boyd County 57.94 2
9 Russell 57.95 1
10 Raceland 58.67 1
11 Bath County 59.91 1
12 Elliott County High School 1:06.90 1
GIRLS 4X200 METER RELAY FINALS
PLACE TEAM RESULT H#
1 Ashland Blazer 1:50.35 2
2 West Carter 1:54.96 2
3 Mason County 1:55.43 2
4 Raceland 1:57.88 2
5 Fleming County 1:59.94 2
6 Morgan County 1:59.97 1
7 Greenup County 2:00.16 2
8 East Carter 2:01.00 2
9 Rowan County 2:02.21 1
10 Russell 2:03.25 2
11 Bath County 2:06.67 1
12 Boyd County 2:08.14 1
13 Elliott County High School 2:24.02 1
GIRLS 4X400 METER RELAY FINALS
PLACE TEAM RESULT H#
1 Ashland Blazer 4:16.60 1
2 Raceland 4:33.52 1
3 East Carter 4:38.28 1
4 Morgan County 4:47.71 1
5 Montgomery County 4:57.46 1
6 Rowan County 5:01.59 1
7 Russell 5:03.38 1
8 Boyd County 5:04.87 1
9 Bath County 5:38.81 1
10 Elliott County High School 5:45.01 1
GIRLS 4X800 METER RELAY FINALS
PLACE TEAM RESULT H#
1 Bath County 10:40.32 1
2 Morgan County 10:45.99 1
3 Ashland Blazer 10:46.99 1
4 Mason County 10:52.02 1
5 Montgomery County 11:18.08 1
6 Raceland 11:21.66 1
7 Rowan County 11:52.06 1
8 Fleming County 12:55.58 1
9 Elliott County High School 13:36.72 1
GIRLS 800 METER RUN FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Courtney Gibson 12 Boyd County 2:31.64 1
2 Madison Dyer 12 East Carter 2:32.66 1
3 Kailee Perry 9 Morgan County 2:36.21 1
4 Desiree Grubb 11 Ashland Blazer 2:39.74 1
5 Carrie Staviski 10 Bath County 2:40.90 1
6 Marissa Forrest 12 Montgomery County 2:45.50 1
7 Abby Henderson 9 Bath County 2:48.08 1
8 Lauren Runyon 10 Raceland 2:49.62 1
9 Morgan Arthur 11 Raceland 2:50.75 1
10 Elizabeth Middleton 6 West Carter 2:51.41 1
11 Sheraden Dales 8 Fleming County 2:51.98 1
12 Autumn Brown 7 Morgan County 2:55.73 1
13 Jewelia Van Keuren 7 Rose Hill Christian School 3:07.70 1
14 Cj Long 10 Rowan County 3:10.08 1
15 Alexandria Rayburn 10 West Carter 3:13.62 1
16 Katie Johnson 9 Montgomery County 3:16.23 1
17 Taylor Robinson 10 Rowan County 3:16.38 1
18 Brooklyn Click 7 Elliott County High School 3:18.37 1
19 Madison Dewees 7 Elliott County High School 3:20.68 1
20 Breanna Bush 9 East Carter 3:20.77 1
21 Michaela Manning 6 Wolfe County 3:25.55 1
22 Madison Cantrell 12 Bracken County 3:31.70 1
GIRLS DISCUS UNDER 12 FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Kaitlin Eastham 12 Greenup County 93-10.00 1
2 Madelyne English 9 Bath County 81-05.00 1
3 Chyeanne Smith 11 West Carter 78-10.00 1
4 Ashton Woodard 12 Menifee County 73-11.00 1
5 Sarah Wilburn 9 Raceland 73-10.00 1
6 Brynn Collingsworth 9 Bath County 73-09.00 1
7 Piper Schlaeppi 12 Boyd County 68-06.00 1
8 Starla Wilson 10 Rowan County 66-06.00 1
9 Kaitlin Moore 12 Greenup County 64-09.00 1
10 Mackenzie Hunt 10 Russell 63-08.00 1
11 Sydnee Cantrell 9 Rowan County 62-07.00 1
12 Mckenna Adkins 11 Boyd County 59-04.00 1
13 Kayla Dearfield 8 East Carter 57-06.00 1
14 Sarah Ratliff 10 Ashland Blazer 55-11.00 1
15 Josie Ortiz 9 Montgomery County 54-07.00 1
16 Hanalena James 11 West Carter 54-03.00 1
17 Kaylee Purvis 9 Bath County 52-06.00 1
18 Riley Hall 9 East Carter 49-10.00 1
19 Brooklyn Fox 8 Raceland 48-05.00 1
20 Kiki Howard 9 Bath County 45-10.00 1
21 Katie Bess 11 Russell 42-04.00 1
22 Nora Hicks 11 Russell 40-09.00 1
23 Chelsea Leadingham 12 Elliott County High School 39-02.00 1
24 Ariana Gilliam 9 Elliott County High School 36-03.00 1
GIRLS HIGH JUMP FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Jordan Frodge 11 Mason County 4-10.00 1
2 Emily Bryant 11 Raceland 4-08.00 1
3 Isabella Joseph 9 Raceland 4-08.00 1
4 Emma Hacker 9 Menifee County 4-08.00 1
5 Breanna Bowling 11 Montgomery County 4-08.00 1
6 Hannah Jackson 12 Mason County 4-08.00 1
7 Hannah Deaton 12 Bracken County 4-06.00 1
8 Josie Bevins 7 Ashland Blazer 4-04.00 1
9 Skyler LeGrand 12 East Carter 4-02.00 1
10 Riley Hall 9 East Carter 4-00.00 1
11 Brooklyn Click 7 Elliott County High School 4-00.00 1
12 Cassandra Holbrook 11 Boyd County 4-00.00 1
13 Sarah Brake 11 Ashland Blazer 4-00.00 1
14 Amber Moore 9 Elliott County High School 4-00.00 1
GIRLS LONG JUMP FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Samantha Sowell 10 Nicholas County 15-11.25 1
2 Hathlyn Chapman 10 Rowan County 15-05.00 1
3 Daniell Spencer 12 Boyd County 15-04.75 1
4 Mara Walker 10 Menifee County 15-03.75 1
5 Daria Franklin 10 Russell 15-00.00 1
6 Marissa Scilley 10 Mason County 14-08.75 1
7 Tiffany Blind 9 Elliott County High School 14-05.75 1
8 Emma Hacker 9 Menifee County 14-04.00 1
9 Hannah Deaton 12 Bracken County 14-02.00 1
10 Kayla Dearfield 8 East Carter 14-01.75 1
11 Shelby Denniston 11 Morgan County 13-06.75 1
12 Iyanna Johns 9 Mason County 13-05.75 1
13 Emily South 9 Montgomery County 12-03.75 1
14 Baylee Henderson 12 Boyd County 12-02.50 1
15 Ashleigh May 9 Raceland 12-01.00 1
16 Max Smith 11 Greenup County 12-00.50 1
17 Autumn Gilliam 11 Elliott County High School 11-09.50 1
18 Emily Bryant 11 Raceland 11-07.00 1
19 Katie Knipp 11 East Carter 11-04.50 1
20 Kayla Preston 10 Russell 11-03.75 1
21 Brooke Duncan 10 West Carter 11-03.75 1
22 Elizabeth Middleton 6 West Carter 11-00.75 1
23 Aubrey Carr 12 Bath County 10-11.00 1
GIRLS LONG JUMP UNDER 12 FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Courtney Vice 11 Fleming County 10-10.00 1
2 Margaret Hughes 10 Bath County 9-11.00 1
GIRLS POLE VAULT FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Rheagan Sizemore 11 Mason County 8-00.00 1
2 Abigail Dawson 9 Mason County 8-00.00 1
3 Christen Reid 12 Fleming County 7-06.00 1
4 Olivia O’hearn 9 Mason County 7-06.00 1
5 Alaina Thornburg 11 Ashland Blazer 7-00.00 1
6 Heather Patton 12 Boyd County 7-00.00 1
7 Ashley Watson 9 Fleming County 7-00.00 1
8 Lindsey Craft 11 Raceland 6-06.00 1
9 Presley Kiser 9 West Carter 6-06.00 1
GIRLS SHOT PUT UNDER 12 FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Josie Ortiz 9 Montgomery County 30-08.00 1
2 Daniell Spencer 12 Boyd County 30-05.25 1
3 Sarah Rymer 10 Ashland Blazer 29-08.50 1
4 Sarah Ratliff 10 Ashland Blazer 27-09.50 1
5 Chyeanne Smith 11 West Carter 27-00.00 1
6 McKayla Grimshaw 8 Rowan County 26-02.25 1
7 Kaitlin Moore 12 Greenup County 25-08.50 1
8 Mckenna Adkins 11 Boyd County 24-10.00 1
9 Madelyne English 9 Bath County 24-00.75 1
10 Madison Sparks 9 Fleming County 23-09.00 1
11 Brynn Collingsworth 9 Bath County 23-03.75 1
12 Jana Elkins 11 Greenup County 23-03.00 1
13 Riley Hall 9 East Carter 22-11.50 1
14 Brooklyn Fox 8 Raceland 22-07.25 1
15 Mackenzie Hunt 10 Russell 22-07.00 1
16 Sarah Wilburn 9 Raceland 21-10.25 1
17 Anna-claire Wagner 8 West Carter 21-06.00 1
18 Kaylee Purvis 9 Bath County 20-11.50 1
19 Katie Bess 11 Russell 19-10.50 1
20 Jalynn Dallaire 8 East Carter 19-07.50 1
21 Kiki Howard 9 Bath County 19-03.25 1
22 Sydnee Cantrell 9 Rowan County 18-05.25 1
23 Nora Hicks 11 Russell 17-04.25 1
24 Madison Hawkins 9 Fleming County 17-01.00 1
25 Chelsea Leadingham 12 Elliott County High School 17-00.00 1
26 Ariana Gilliam 9 Elliott County High School 16-01.25 1
GIRLS TRIPLE JUMP UNDER 12 FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Samantha Sowell 10 Nicholas County 34-04.00 1
2 Emma Hacker 9 Menifee County 32-10.50 1
3 Mara Walker 10 Menifee County 31-08.00 1
4 Daniell Spencer 12 Boyd County 30-09.00 1
5 Rachael Barber 11 Ashland Blazer 30-08.00 1
6 Marissa Scilley 10 Mason County 30-03.50 1
7 Baylee Henderson 12 Boyd County 28-09.00 1
8 Michael Corum 11 Bath County 28-08.50 1
9 Kayla Dearfield 8 East Carter 28-08.50 1
10 Iyanna Johns 9 Mason County 28-08.00 1
11 Alaina Thornburg 11 Ashland Blazer 28-05.00 1
12 Kayla Preston 10 Russell 26-07.00 1
13 Emily Hogsten 11 Raceland 26-01.00 1
14 Liz Collins 12 Bath County 25-08.00 1
BOYS 100 METER DASH UNDER 12 FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Vincent Harper 10 Rowan County 11.41 4
2 Braden Brown 12 West Carter 11.55 4
3 Sam Barker 12 Bath County 11.73 4
4 Ethan Brown 11 West Carter 11.78 4
5 Bailey Walker 11 Raceland 11.79 4
6 Devante Stewart 12 Mason County 11.97 3
7 Nick Parker 11 Bracken County 11.99 3
8 Chris Price 12 Montgomery County 12.05 4
9 Kris Krolikowski 12 Bath County 12.14 3
10 Drew Bailey 9 Raceland 12.19 4
11 Jakob George 11 Russell 12.21 3
12 Landen Duvall 9 Russell 12.28 3
13 Marcus Lazear 11 Ashland Blazer 12.35 2
14 Gavin Fannin 10 Elliott County High School 12.35 2
15 Hayden Ramey 8 Fleming County 12.36 2
16 Connor Fannin 12 Ashland Blazer 12.51 3
17 Zeke Ferguson 9 Rowan County 12.57 2
18 Trevor Havens 10 Morgan County 12.71 4
19 Kaden Ballenger 9 Morgan County 12.80 3
20 Matthew Cox 12 Russell 12.99 1
21 Alex Robinson 12 Elliott County High School 13.09 1
22 Darin Phillips 12 East Carter 13.21 2
23 Brand Argabrite 9 Russell 13.29 1
24 Kaleb Darnell 8 Bracken County 13.46 1
25 Kane Phillips 11 East Carter 14.03 1
26 Grant Murphy 10 Rose Hill Christian School 14.04 1
BOYS 110 METER HURDLES UNDER 12 FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 J.p. Wagoner 12 Nicholas County 15.92 2
2 Austin Walker 10 West Carter 15.95 2
3 Brendon Garrison 12 Mason County 17.43 2
4 Isaac Caines 9 Ashland Blazer 18.06 2
5 Caleb Young 11 Raceland 18.85 2
6 Frank Coldiron 10 Greenup County 20.13 1
7 Drey Boehm 11 Russell 20.24 1
8 Christian Whitt 10 Elliott County High School 20.31 2
9 Billy Hedges 12 Bath County 20.49 2
10 Cameron Taylor 11 Boyd County 21.32 2
11 William Artrip 9 Montgomery County 21.56 1
12 Kyle McKenzie 10 Raceland 21.69 1
13 Tanner Whitten 11 Bath County 22.32 1
14 Ian Plummer 9 Elliott County High School 23.45 1
BOYS 1,600 METER RUN UNDER 12 FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Tyler Andre 12 Russell 4:45.85 2
2 Jared Jefferson 9 Bracken County 4:52.56 2
3 Elijah Miller 9 Boyd County 4:53.45 2
4 Nick Anderson 11 Rowan County 4:54.86 2
5 Dylan Boyle 11 Ashland Blazer 4:56.89 2
6 Joshua Adkins 10 Morgan County 4:56.92 2
7 Jarrett Forrest 9 Montgomery County 4:59.30 2
8 Leon Bargemann 10 Wolfe County 5:00.99 1
9 Deven Adams 10 East Carter 5:01.98 2
10 Eric Sparks 10 Boyd County 5:01.99 2
11 Eric Mettey 10 Menifee County 5:03.62 1
12 Robert Applegate 10 Fleming County 5:04.65 1
13 Braxton Ward 10 Rowan County 5:09.16 2
14 Haden Harper 11 Elliott County High School 5:09.83 2
15 Logan McNabb 12 Bath County 5:11.08 2
16 Brandon White 11 Elliott County High School 5:16.44 2
17 Jules Scott 9 Russell 5:20.16 2
18 Nathan Landsaw 10 Wolfe County 5:22.38 1
19 Levi Dailey 11 West Carter 5:27.45 2
20 Caleb Bowen 9 Bath County 5:29.44 2
21 Cameron Proctor 9 Russell 5:34.45 1
22 Justin Grubb 11 Ashland Blazer 5:35.11 2
23 Luke Johnson 10 Greenup County 5:35.38 2
24 Parker Ball 10 Raceland 5:37.21 1
25 Connor Mcginnis 10 Russell 5:39.38 1
26 Brad Leadingham 8 West Carter 5:40.24 1
27 Connor Hogsten 8 Raceland 5:41.50 1
28 Collin Jefferson 9 Bracken County 5:43.65 1
29 Dameon Twigg 7 Greenup County 5:44.26 1
30 Jalon Taylor 11 Ashland Blazer 5:44.84 1
31 Cody Kissell 8 Fleming County 5:48.38 1
32 John Barber 8 Rose Hill Christian School 5:49.73 1
33 Trevor Roberts 10 Montgomery County 5:51.86 1
34 Caleb Handley 9 East Carter 5:53.36 1
35 Nicholas Drury 8 Mason County 6:01.87 1
36 Trevor Simpkins 10 Morgan County 6:30.20 1
BOYS 200 METER DASH UNDER 12 FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Braden Brown 12 West Carter 23.34 4
2 Shelton Kouns 11 West Carter 23.78 4
3 Sam Barker 12 Bath County 24.22 4
4 Spencer Cole 12 Russell 24.48 4
5 Reese Robinson 10 Boyd County 24.54 2
6 Kris Krolikowski 12 Bath County 24.55 3
7 Bailey Walker 11 Raceland 24.70 4
8 Ross Dillon 11 Greenup County 24.80 3
9 Donov Whitehead 10 Boyd County 24.97 4
10 Josh Clark 11 Raceland 25.14 4
11 Jakob George 11 Russell 25.29 4
12 Chris Price 12 Montgomery County 25.32 3
13 Peyton Ailster 11 Greenup County 25.41 3
14 Trevor Havens 10 Morgan County 25.95 2
15 Sam Kumler 8 Mason County 26.04 2
16 Peyton Napier 11 Montgomery County 26.25 2
17 Austin Callihan 12 East Carter 26.62 1
18 Alex Robinson 12 Elliott County High School 26.62 2
19 Matthew Cox 12 Russell 26.66 2
20 Kevin Howard 10 Morgan County 26.98 2
21 Coleman Fannin 9 Ashland Blazer 26.98 3
22 John Ison 9 Elliott County High School 27.53 1
23 Will Evans 10 Bracken County 27.92 1
24 Dalton Highfield 11 Bracken County 27.98 1
25 Grant Murphy 10 Rose Hill Christian School 28.77 1
26 Darin Phillips 12 East Carter 34.63 1
BOYS 300 METER HURDLES UNDER 12 FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Brendon Garrison 12 Mason County 40.66 3
2 J.p. Wagoner 12 Nicholas County 40.84 3
3 Caleb Young 11 Raceland 43.45 3
4 Austin Walker 10 West Carter 45.31 3
5 Andrew Mabry 12 Rowan County 46.78 3
6 Austin Callihan 12 East Carter 48.54 1
7 Christian Whitt 10 Elliott County High School 48.86 2
8 Dakota Begley 11 Bath County 48.99 2
9 Daniel Pecina 9 Montgomery County 51.08 2
10 Scotty Griffitt 9 Fleming County 51.49 2
11 Curtis Giles 8 East Carter 51.54 2
12 Eric Hambrick 9 Raceland 51.74 1
13 Tanner Whitten 11 Bath County 51.80 1
14 Cameron Taylor 11 Boyd County 52.09 2
15 William Artrip 9 Montgomery County 52.91 1
16 Daniel Kissell 11 Fleming County 55.64 1
17 Ian Plummer 9 Elliott County High School 59.02 1
BOYS 3,200 METER RUN UNDER 12 FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Jacob Hamilton 11 Bracken County 10:37.47 1
2 Elijah Miller 9 Boyd County 10:40.52 1
3 Jarrett Forrest 9 Montgomery County 11:01.04 1
4 Brandon Cox 9 Bracken County 11:04.80 1
5 Dylan Boyle 11 Ashland Blazer 11:04.81 1
6 Tyler Andre 12 Russell 11:06.32 1
7 Eric Sparks 10 Boyd County 11:09.36 1
8 Robert Applegate 10 Fleming County 11:09.38 1
9 Jules Scott 9 Russell 11:28.04 1
10 Austin Terrell 10 Montgomery County 11:33.76 1
11 Isaiah Riggs 8 Mason County 11:37.90 1
12 Haden Harper 11 Elliott County High School 11:45.59 1
13 Caleb Bowen 9 Bath County 11:53.96 1
14 Braxton Ward 10 Rowan County 12:07.35 1
15 Lucas Ison 8 Elliott County High School 12:12.61 1
16 Parker Ball 10 Raceland 12:39.25 1
17 Cody Kissell 8 Fleming County 12:45.01 1
18 John Barber 8 Rose Hill Christian School 12:53.51 1
19 Drew Preston 9 Raceland 13:17.72 1
20 Gharan Thomas 9 Ashland Blazer 13:31.62 1
21 Curtis Giles 8 East Carter 13:54.41 1
22 Cade Owens 10 Rose Hill Christian School 14:13.20 1
23 Connor Mcginnis 10 Russell 14:14.96 1
24 Logan McNabb 12 Bath County 15:28.67 1
25 Shelton Kouns 11 West Carter 15:43.99 1
BOYS 400 METER DASH UNDER 12 FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Ethan Brown 11 West Carter 51.86 4
2 Nick Parker 11 Bracken County 52.42 4
3 Connor Fannin 12 Ashland Blazer 53.62 4
4 Josh Clark 11 Raceland 53.94 4
5 Jacob Hitch 11 Fleming County 55.28 4
6 Gunnar Lewis 8 Raceland 55.87 4
7 Kurtis Miller 12 Russell 55.92 3
8 Peyton Ailster 11 Greenup County 56.38 3
9 Connor Vincent 12 Boyd County 56.52 3
10 Zach Centers 11 Montgomery County 57.19 4
11 Brayden Kouns 12 Russell 57.87 3
12 Sam Kumler 8 Mason County 57.88 2
13 Hayden Ramey 8 Fleming County 57.93 3
14 Marcus Boyd 11 Rose Hill Christian School 58.29 4
15 Dylan Mcgregor 9 West Carter 58.75 2
16 Matthew Cox 12 Russell 59.27 2
17 Michael Marsh 12 East Carter 59.41 1
18 Kaden Buck 8 Elliott County High School 59.42 2
19 Nick Young 12 Morgan County 59.56 3
20 Camero Sergeant 12 Boyd County 1:00.11 2
21 Zach Walters 10 Mason County 1:00.37 2
22 Brand Argabrite 9 Russell 1:00.67 1
23 Lucas Ison 8 Elliott County High School 1:00.69 1
24 Ryan Gumm 9 East Carter 1:01.37 1
25 Bryce Adkins 11 Greenup County 1:01.96 3
26 Kevin Howard 10 Morgan County 1:02.62 3
27 Jason Niehoff 9 Rowan County 1:05.48 1
28 Stephen Barker 8 Rose Hill Christian School 1:05.63 1
29 Brandon Marcum 12 Rowan County 1:05.97 2
30 James Howard 11 Bath County 1:06.86 2
31 Billy Hedges 12 Bath County 1:08.14 1
BOYS 4X100 METER RELAY UNDER 12 FINALS
PLACE TEAM RESULT H#
1 Greenup County 45.04 2
2 Montgomery County 45.86 2
3 West Carter 45.88 2
4 Russell 46.32 2
5 Rowan County 46.87 2
6 Morgan County 47.27 2
7 Bath County 47.33 1
8 Boyd County 48.31 2
9 Elliott County High School 50.75 1
10 Fleming County 51.01 1
11 Bracken County 52.15 1
BOYS 4X200 METER RELAY UNDER 12 FINALS
PLACE TEAM RESULT H#
1 Greenup County 1:35.27 2
2 Raceland 1:36.50 2
3 Russell 1:37.27 1
4 Rowan County 1:39.10 1
5 Morgan County 1:39.70 1
6 Bath County 1:40.03 2
7 Boyd County 1:41.87 2
8 Fleming County 1:50.99 1
9 East Carter 1:54.79 1
BOYS 4X400 METER RELAY UNDER 12 FINALS
PLACE TEAM RESULT H#
1 Bracken County 3:44.47 1
2 Raceland 3:45.36 1
3 Russell 3:48.76 1
4 Boyd County 3:51.21 1
5 Elliott County High School 3:54.04 1
6 Greenup County 3:54.61 1
7 Morgan County 3:55.50 1
8 Bath County 4:22.91 1
9 Rose Hill Christian School 4:47.45 1
BOYS 4X800 METER RELAY UNDER 12 FINALS
PLACE TEAM RESULT H#
1 Russell 8:49.59 1
2 Bracken County 8:57.47 1
3 Montgomery County 8:59.48 1
4 Elliott County High School 9:00.74 1
5 Rowan County 9:01.10 1
6 Boyd County 9:15.30 1
7 Raceland 9:28.86 1
8 West Carter 9:41.05 1
9 East Carter 9:49.02 1
10 Bath County 9:56.42 1
11 Greenup County 10:13.37 1
BOYS 800 METER RUN UNDER 12 FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Cruz Ortiz 12 Montgomery County 2:08.76 1
2 Kurtis Miller 12 Russell 2:11.00 1
3 John Bravard 12 Bracken County 2:13.24 1
4 Nick Anderson 11 Rowan County 2:14.16 1
5 Christopher Thomas 10 Montgomery County 2:14.94 1
6 Brandon White 11 Elliott County High School 2:15.30 1
7 Richie Knupp 9 Russell 2:15.89 1
8 Bradley Bush 12 Boyd County 2:16.31 1
9 Gavin Fannin 10 Elliott County High School 2:16.81 1
10 Marcus Boyd 11 Rose Hill Christian School 2:20.48 1
11 Joshua Adkins 10 Morgan County 2:22.57 1
12 Jacob Marsh 12 Bracken County 2:23.24 1
13 Logan McNabb 12 Bath County 2:24.55 1
14 Jess Sizemore 12 Rowan County 2:25.07 1
15 Levi Dailey 11 West Carter 2:26.08 1
16 Zach Walters 10 Mason County 2:27.62 1
17 Quincy Jackson 10 Raceland 2:28.25 1
18 Justin Grubb 11 Ashland Blazer 2:29.16 1
19 Caleb Waddell 11 Greenup County 2:30.44 1
20 Ryan Gumm 9 East Carter 2:33.32 1
21 Luke Johnson 10 Greenup County 2:33.55 1
22 Cameron Proctor 9 Russell 2:33.62 1
23 Marty Helms 9 Raceland 2:35.42 1
24 Kaleb Clemons 12 Bath County 2:36.46 1
25 Devan Atkins 10 Russell 2:37.72 1
26 Trevor Simpkins 10 Morgan County 2:39.96 1
27 Cade Owens 10 Rose Hill Christian School 2:51.52 1
28 Josh Donahue 7 Fleming County 3:23.42 1
BOYS DISCUS UNDER 12 FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Jay Stanley 12 Mason County 155-07.00 1
2 Blake Chapman 12 Rowan County 128-04.00 1
3 Brandon Burroughs 11 Boyd County 121-00.00 1
4 Hunter P’simer 10 West Carter 111-06.00 1
5 Alex Mayo 11 Morgan County 105-05.00 1
6 Tyus Ferguson 10 Raceland 105-00.00 1
7 Jared Manis 11 Raceland 102-08.00 1
8 Daulton Duvall 12 Russell 99-10.00 1
9 Dalton Richards 12 Bath County 99-08.00 1
10 Christia Dennis 12 Wolfe County 96-11.00 1
11 Kayne Perry 12 Rowan County 96-07.00 1
12 Jason Newsome 12 Elliott County High School 91-11.00 1
13 Michael Grapner 12 Montgomery County 87-10.00 1
14 Dakota Wachter 11 Bracken County 87-09.00 1
15 Wyatt Schlaeppi 9 Boyd County 84-02.00 1
16 Luke Erwin 12 Russell 83-04.00 1
17 Noah Thomas 9 Russell 82-02.00 1
18 Tanner Duncan 11 East Carter 79-06.00 1
19 Mikey Stephens 11 Morgan County 79-03.00 1
20 Eric Moore 9 Greenup County 78-08.00 1
21 Justin Harmon 12 Bath County 75-03.00 1
22 Lucas Earlywine 10 Fleming County 74-10.00 1
23 Logan Brown 9 Ashland Blazer 71-09.00 1
24 Ashton Mcgraw 12 Russell 71-03.00 1
25 Derek Bailey 10 Montgomery County 61-06.00 1
26 Clay Woods 8 Rose Hill Christian School 57-06.00 1
27 Travis Spencer 9 Bracken County 48-01.00 1
28 Kyron Humphrey 8 Fleming County 41-02.00 1
BOYS HIGH JUMP UNDER 12 FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Reese Robinson 10 Boyd County 6-00.00 1
2 Isaac Caines 9 Ashland Blazer 6-00.00 1
3 Brandon Smallwood 12 Bath County 5-06.00 1
4 Coleman Fannin 9 Ashland Blazer 5-04.00 1
5 Devante Stewart 12 Mason County 5-04.00 1
6 Matt Palmer 11 Raceland 5-04.00 1
7 Judd Adkins 9 Raceland 5-04.00 1
8 Gavin Adkins 11 Elliott County High School 5-04.00 1
9 Austin Walker 10 West Carter 5-04.00 1
10 Standfor Walker 9 Russell 5-04.00 1
11 Skyler Smith 11 Morgan County 5-04.00 1
12 Kaleb Flanery 8 Fleming County 5-02.00 1
13 Kurt Korossy 10 Montgomery County 5-02.00 1
14 Noah Tansil 10 Rowan County 5-02.00 1
15 Landon Meade 9 Boyd County 5-02.00 1
16 Kaden Ballenger 9 Morgan County 5-00.00 1
BOYS LONG JUMP UNDER 12 FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Michael Prater 10 Morgan County 18-11.00 1
2 Brandon Smallwood 12 Bath County 18-09.50 1
3 Reese Robinson 10 Boyd County 18-08.00 1
4 Isaac Caines 9 Ashland Blazer 18-04.75 1
5 Shelton Kouns 11 West Carter 18-02.00 1
6 Landon Meade 9 Boyd County 18-01.25 1
7 Spencer Cole 12 Russell 17-11.75 1
8 Ryan Adams 12 Morgan County 17-08.50 1
9 Kaleb Flanery 8 Fleming County 17-04.25 1
10 Dillon Akers 11 Montgomery County 17-04.00 1
11 Spencer Price 11 Rowan County 17-02.25 1
12 Cameron Webb 10 Raceland 16-10.75 1
13 Will Hale 10 Raceland 16-10.25 1
14 Andrew Wolfe 12 Russell 16-08.75 1
15 Michael Marsh 12 East Carter 16-06.25 1
16 Kaleb Darnell 8 Bracken County 15-07.50 1
17 Justin Utterback 8 Rowan County 15-04.75 1
18 Alex Robinson 12 Elliott County High School 14-10.00 1
19 Brand Argabrite 9 Russell 14-06.00 1
20 Josh Daniels 10 Russell 14-06.00 1
21 Frank Coldiron 10 Greenup County 13-08.50 1
22 James Randolph 12 Elliott County High School 10-06.25 1
BOYS POLE VAULT UNDER 12 FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Dustin Townsend 12 Montgomery County 12-00.00 1
2 Noah Miller 12 Boyd County 11-06.00 1
3 Andrew Scott 12 Russell 10-06.00 1
4 Cameron Webb 10 Raceland 9-06.00 1
5 Dakota Begley 11 Bath County 9-06.00 1
6 Isaac Caines 9 Ashland Blazer 9-00.00 1
7 Marcus Lazear 11 Ashland Blazer 9-00.00 1
8 Dustin Hardin 12 Bath County 9-00.00 1
9 Will Hale 10 Raceland 9-00.00 1
10 Cole Christiansen 12 Fleming County 8-06.00 1
11 Eric Sparks 10 Boyd County 8-00.00 1
12 Braxton Ward 10 Rowan County 8-00.00 1
13 Jess Sizemore 12 Rowan County 7-00.00 1
14 Landen Duvall 9 Russell 6-06.00 1
BOYS SHOT PUT UNDER 12 FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Jay Stanley 12 Mason County 48-11.25 1
2 Daulton Duvall 12 Russell 39-09.50 1
3 Aj Smith 12 Rowan County 39-08.75 1
4 Jacob Pierce 11 Russell 39-05.00 1
5 Dalton Richards 12 Bath County 38-09.00 1
6 Nate Gunning 12 Russell 38-04.50 1
7 Will Mayo 11 Morgan County 37-03.00 1
8 Brandon Burroughs 11 Boyd County 36-08.75 1
9 Wyatt Schlaeppi 9 Boyd County 36-01.75 1
10 Hunter P’simer 10 West Carter 36-00.00 1
11 Tyus Ferguson 10 Raceland 33-06.50 1
12 Tanner Duncan 11 East Carter 33-04.00 1
13 Christia Dennis 12 Wolfe County 32-08.25 1
14 Lucas Earlywine 10 Fleming County 32-06.00 1
15 Dakota Wachter 11 Bracken County 32-02.00 1
16 Justin Harmon 12 Bath County 31-11.25 1
17 Noah Thomas 9 Russell 31-02.00 1
18 Michael Grapner 12 Montgomery County 31-00.50 1
19 Derek Bailey 10 Montgomery County 31-00.00 1
20 Clay Sivils 10 Morgan County 29-10.50 1
21 Eric Moore 9 Greenup County 28-07.25 1
22 Logan Brown 9 Ashland Blazer 27-11.75 1
23 Jason Newsome 12 Elliott County High School 27-11.00 1
24 Clay Woods 8 Rose Hill Christian School 23-07.50 1
25 Kyron Humphrey 8 Fleming County 23-02.00 1
26 Issac Keeton 8 Elliott County High School 22-05.50 1
27 Travis Spencer 9 Bracken County 22-04.00 1
BOYS TRIPLE JUMP UNDER 12 FINALS
PLACE ATHLETE TEAM RESULT WIND H#
1 Reese Robinson 10 Boyd County 39-10.00 1
2 Brendon Garrison 12 Mason County 39-07.00 1
3 Brandon Smallwood 12 Bath County 38-01.50 1
4 Shelton Kouns 11 West Carter 37-01.50 1
5 Andrew Wolfe 12 Russell 36-03.50 1
6 Ryan Adams 12 Morgan County 36-00.50 1
7 Connor Vincent 12 Boyd County 35-10.00 1
8 Christian Rivers 9 West Carter 35-08.00 1
9 Kaleb Flanery 8 Fleming County 35-00.50 1
10 Noah Tansil 10 Rowan County 34-02.50 1
11 Cameron Webb 10 Raceland 33-07.00 1
12 Kaleb Darnell 8 Bracken County 33-04.00 1
13 Layne Easton 11 Bath County 33-02.00 1
14 Will Hale 10 Raceland 32-05.00 1
15 Gavin Adkins 11 Elliott County High School 31-06.50 1
16 Dillon Akers 11 Montgomery County 31-04.00 1
17 Griffin Walton 12 Bracken County 31-00.00 1
18 Josh Daniels 10 Russell 29-00.00 1