Boys Varsity Track, Girls Varsity Track · Results Rowan-Fleming Duel Meet 5/9/16


Fleming Vs. Rowan Dual Meet - 5/9/2016                     
                             Paul Ousley Statdium                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Purvis, Mackenzie            FLEM                              17.86    5   
  2 Cross, Promise               Rowan County                      18.75    3   
  3 Licon, Mackinzi              Rowan County                      21.11    1   
 
Event 2  Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Griffitt, Scotty             FLEM                              31.82    5   
  2 Kissell, Daniel              FLEM                              32.57    3   
  3 Markwell, Garrison           Rowan County                      40.28    1   
 
Event 3  Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dales, Sheraden              FLEM                            6:24.07    5   
  2 Marcum, Angela               Rowan County                    6:50.24    3   
  3 Robinson, Taylor             Rowan County                    7:42.73    1   
  4 Purvis, Madison              FLEM                            7:56.32  
 
Event 4  Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Applegate, Robert            FLEM                            5:08.66    5   
  2 Sizemore, Jess               Rowan County                    5:34.24    3   
  3 Hart, Lucas                  Rowan County                    5:51.48    1   
  4 Donahue, Josh                FLEM                            7:07.16  
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chapman, Hathlyn             Rowan County                      12.78    5   
  2 Hampton, Destiney            Rowan County                      13.50    3   
  3 Dunaway, Carley              FLEM                              14.01    1   
  4 Fannin, Presley              Rowan County                      14.28  
  5 Jackson, Alondra             FLEM                              14.38  
  6 Mays, Raegan                 Rowan County                      14.68  
  7 Peyton, Riley                Rowan County                      14.70  
  8 Licon, Mackinzi              Rowan County                      14.97  
  9 Leon, Audrionna              Rowan County                      15.16  
 10 Suit, Audrey                 FLEM                              16.39  
 -- Cross, Promise               Rowan County                     X14.26  
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harper, Vincent              Rowan County                      11.09    5   
  2 Ramey, Hayden                FLEM                              11.62    3   
  3 Ferguson, Zeke               Rowan County                      11.68    1   
  4 Tansil, Noah                 Rowan County                      12.07  
  5 Humphrey, Diamantee          FLEM                              12.10  
  5 Price, Spencer               Rowan County                      12.10  
  7 Griffitt, Scotty             FLEM                              12.58  
  8 Utterback, Justin            Rowan County                      13.48  
 
Event 7  Girls 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fearin, Abby                 FLEM                              52.24    5   
  2 Purvis, Mackenzie            FLEM                              53.95    3   
  3 Cross, Promise               Rowan County                      54.36    1   
  4 Marcum, Angela               Rowan County                    1:02.89  
  5 Green, Zayda                 Rowan County                    1:05.08  
  6 Johnson, Hannah              Rowan County                    1:05.82  
  7 Suit, Audrey                 FLEM                            1:07.39  
 
Event 8  Boys 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mabry, Andrew                Rowan County                      46.27    5   
  2 Griffitt, Scotty             FLEM                              49.98    3   
  3 Kissell, Daniel              FLEM                              54.37    1   
  4 Earlywine, Lucas             FLEM                              57.12  
 
Event 9  Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dales, Sheraden              FLEM                            2:47.06    5   
  2 Reid, Christen               FLEM                            2:51.25    3   
  3 Cyrus, Kelsey                Rowan County                    2:56.01    1   
  4 Vice, Courtney               FLEM                            3:08.86  
  5 Long, CJ                     Rowan County                    3:10.39  
  6 Johnson, Hannah              Rowan County                    3:16.82  
  7 Moran, Shelby                FLEM                            3:21.90  
  8 McFarland, Johnya            FLEM                            3:33.00  
 
Event 10  Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Anderson, Nick               Rowan County                    2:11.48    5   
  2 Hitch, Jacob                 FLEM                            2:14.95    3   
  3 Ward, Braxton                Rowan County                    2:19.14    1   
  4 Mabry, Andrew                Rowan County                    2:26.74  
  5 Applegate, Robert            FLEM                            2:38.20  
  6 Kissell, Daniel              FLEM                            2:46.11  
  7 Donahue, Josh                FLEM                            3:42.70  
 
Event 11  Girls 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fleming County  'A'                                          2:00.45    5   
  2 Rowan County  'B'                                            2:03.33  
  3 Rowan County  'A'                                            2:09.24  
 
Event 12  Boys 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rowan County  'A'                                            1:40.86    5   
  2 Fleming County  'A'                                          1:40.90  
  3 Rowan County  'B'                                            2:05.72  
  4 Fleming County  'B'                                          2:18.04  
 
Event 13  Girls 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Peyton, Riley                Rowan County                    1:10.51    5   
  2 Cropper, Gabby               FLEM                            1:11.58    3   
  3 Mays, Raegan                 Rowan County                    1:14.02    1   
  4 Allen, Sarah                 FLEM                            1:14.76  
  5 White, Spencer               Rowan County                    1:21.67  
  6 Cyrus, Kelsey                Rowan County                    1:23.24  
  7 Johnson, Hannah              Rowan County                    1:23.87  
  8 Long, CJ                     Rowan County                    1:25.56  
 
Event 14  Boys 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ramey, Hayden                FLEM                              57.62    5   
  2 Anderson, Nick               Rowan County                      57.88    3   
  3 Paige, Austin                FLEM                            1:02.33    1   
  4 Marcum, Brandon              Rowan County                    1:08.31  
 
Event 15  Girls 200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chapman, Hathlyn             Rowan County                      27.53    5   
  2 Jackson, Alondra             FLEM                              29.04    3   
  3 Hampton, Destiney            Rowan County                      29.96    1   
  4 Marcum, Angela               Rowan County                      30.30  
  5 Leon, Audrionna              Rowan County                      32.00  
  6 Long, CJ                     Rowan County                      37.16  
 -- Peyton, Riley                Rowan County                     X32.28  
 -- Licon, Mackinzi              Rowan County                     X34.80  
 
Event 16  Boys 200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harper, Vincent              Rowan County                      23.43    5   
  2 Hitch, Jacob                 FLEM                              25.11    3   
  3 Marcum, Brandon              Rowan County                      27.51    1   
  4 Utterback, Justin            Rowan County                      27.96  
 
Event 17  Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cross, Promise               Rowan County                    4-06.00    5   
 
Event 18  Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tansil, Noah                 Rowan County                    5-02.00    5   
  2 Harper, Vincent              Rowan County                    4-10.00    3   
  3 Paige, Austin                FLEM                            4-08.00    1   
  4 Hitch, Jacob                 FLEM                            4-06.00  
 -- Ferguson, Zeke               Rowan County                         NH  
 -- Price, Spencer               Rowan County                        XNH  
 
Event 19  Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Reid, Christen               FLEM                            7-00.00    4   
  1 Watson, Ashley               FLEM                            7-00.00    4   
  3 Cyrus, Kelsey                Rowan County                    6-00.00    1   
  4 Robinson, Taylor             Rowan County                    5-00.00  
 
Event 20  Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ward, Braxton                Rowan County                    8-06.00    4   
  1 Christianson, Cole           FLEM                            8-06.00    4   
  3 Sizemore, Jess               Rowan County                    7-00.00    0.50
  3 Faris, Caleb                 FLEM                            7-00.00    0.50
 
Event 21  Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chapman, Hathlyn             Rowan County                   16-01.00    5   
  2 Fannin, Presley              Rowan County                   13-04.00    3   
  3 Hampton, Destiney            Rowan County                   13-03.50    1   
  4 Vice, Courtney               FLEM                           12-04.00  
  5 Licon, Mackinzi              Rowan County                   11-08.00  
 
Event 22  Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Price, Spencer               Rowan County                   18-06.50    5   
  2 Flanery, Kaleb               FLEM                           17-06.00    3   
  3 Ferguson, Zeke               Rowan County                   17-02.00    1   
 
Event 23  Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hampton, Destiney            Rowan County                   26-07.00    5   
  2 Peyton, Riley                Rowan County                   24-04.00    3   
 
Event 24  Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Flanery, Kaleb               FLEM                           36-08.00    5   
  2 Tansil, Noah                 Rowan County                   36-06.00    3   
 
Event 25  Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wilson, Stara                Rowan County                      70-11    5   
  2 Cantrell, Sydnee             Rowan County                      63-08    3   
 
Event 26  Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Adams, John                  FLEM                              87-02    5   
  2 Dye, Anthony                 FLEM                              84-10    3   
  3 Earlywine, Lucas             FLEM                              83-09    1   
  4 Utterback, Trevor            Rowan County                      78-00  
  5 Perry, Nate                  Rowan County                      77-10  
  6 Schwartz, Cooper             FLEM                              58-09  
  7 Humphrey, Kyron              FLEM                              48-10  
 
Event 27  Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sparks, Madison              FLEM                           24-01.00    5   
 
Event 28  Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Utterback, Trevor            Rowan County                   34-08.00    5   
  2 Perry, Nate                  Rowan County                   33-02.50    3   
  3 Price, Spencer               Rowan County                   31-09.00    1   
  4 Earlywine, Lucas             FLEM                           31-01.00  
  5 Smith, A.J.                  Rowan County                   31-00.00  
  6 Dye, Anthony                 FLEM                           30-04.00  
  7 Adams, John                  FLEM                           27-08.00  
  8 Schwartz, Cooper             FLEM                           23-05.50  
  9 Humphrey, Kyron              FLEM                           23-05.00  
 
                    Women - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Rowan County                61        2) Fleming County             51   
 
                    Men - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Rowan County                66.50     2) Fleming County             54.50